sd You are browsing the archive for Archiwa: Autor Nieznany - Myśliciel.pl.

przez Qgito

Dobry człowieku, możecie mi powiedzieć, z czego słynie ta wioska? No cóż – odparł starzec – nie wiem dokładnie, po za tym, że to punkt wyjścia na cały świat. Możesz stąd dojść, dokąd tylko zechcesz.

20 listopada 2011 w

przez Qgito

Faceci w towarzystwie obrażają się nawzajem, ale tak naprawdę nie mają tego na myśli. Kobiety w towarzystwie komplementują się na wzajem i też nie mają tego na myśli.

16 listopada 2011 w

przez parys

Małżeństwo to loteria o całe życie.

6 listopada 2011 w

przez lkojote

Wszystko sprowadza się do linii. Linia mety na końcu stażu, czekanie w kolejce do szansy na operację. I wreszcie, najważniejsza, linia oddzielająca ciebie od ludzi, z którymi pracujesz. Nie dobrze jest się zbyt spoufalać, zawierać przyjaźni. Potrzebne się granice między tobą i resztą świata. Inni ludzie są zbyt zagmatwani. Wszystko sprowadza się do linii. Rysowanie linii na piasku i modlenie się, żeby nikt ich nie przekroczył. […] W pewnym momencie musisz podjąć decyzję. Granice nie oddzielają innych ludzi od ciebie. One odgradzają ciebie. Nasze życie jest pokręcone. Tak już zostaliśmy stworzeni. Więc możesz marnować czas na rysowaniu granic, albo możesz żyć, przekraczając je. Ale niektóre granice… są zbyt niebezpieczne, by je przekraczać. Jednak, jeśli odważysz się zaryzykować, widok po drugiej stronie jest spektakularny.

6 listopada 2011 w

przez mjacobson

Nie potrafię wymyślić choćby jednego powodu, dla którego powinnam zostać chirurgiem, ale znam mnóstwo powodów żeby odejść. Celowo to wszystko utrudniają. W naszych rękach jest ludzkie życie. Przychodzi czas, kiedy to staje się czymś więcej niż grą i albo zrobisz krok naprzód, albo zawrócisz i odejdziesz. Mogłabym zrezygnować, ale rzecz w tym, że kocham tę grę.

6 listopada 2011 w

Przejdź do paska narzędzi